Permissions by field (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Access control
ro: Control acces

en: Priority
ro: Prioritate

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: About
ro: Despre

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent

en: Autocomplete matching: @match_operator
ro: Autocompletare potrivire: @match_operator

en: Target UUID
ro: UUID vizat

en: Entity reference selection plugin settings
ro: Setări pentru extensia de selectare a referinței către o entitate

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
