PDF (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Display PDF file in Drupal without external readers and plugins.
hu: PDF-fájlok megjelenítése Drupalban külső PDF-olvasó programok beépülő bővítményei nélkül.

en: PDF: Default viewer of PDF.js
hu: PDF: A PDF.js alapértelmezett nézete

en: PDF: Display the first page
hu: PDF: Az első oldal megjelenítése

en: Use pdf.js even users have PDF reader plugin: @keep_pdfjs
hu: Akkor is a pdf.js használata, ha a felhasználónak már van PDF-olvasó bővítmény telepítve: @keep_pdfjs

en: Set the scale of PDF pages
hu: A PDF-oldalak méretezésének beállítása

en: Scale: @scale
hu: Méretezés: @scale

en: Always use pdf.js
hu: Mindig a pdf.js használata

en: Use pdf.js even the browser has Adobe Reader Plugin, WebKit PDF Reader for Safari or the PDF Reader for Chrome (Chrome's default alternative to the Adobe Reader Plugin) installed.
hu: A pdf.js használata akkor is, ha a böngészőben van <em>Adobe Reader</em> bővítmény, <em>WebKit PDF Reader</em> a Safari, vagy <em>PDF Reader</em> a Google Chrome böngészők esetén.

en: Width of the viewer. Ex: 250px or 100%
hu: A megjelenítő szélessége, például: 250px vagy 100%

en: Height of the viewer. Ex: 250px or 100%
hu: A megjelenítő magassága, például: 250px vagy 100%

en: Width: @width , Height: @height
hu: Szélesség: @width , Magasság: @height
