PDF Generator (2.0.1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: General
it: Generale

en: Attach to
it: Allega a

en: About
it: Informazioni

en: Displays
it: Visualizzazioni

en: Multiple displays
it: Visualizzazioni multiple

en: Using the site name
it: Usa il nome del sito

en: Use the site name for the title
it: Per il titolo usa il nome del sito

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
it: L'icona feed sarà disponibile solo nella visualizzazione selezionata.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
it: Questa vista sarà mostrata quando viene richiesto questo percorso sul sito. Si raccomanda che il percorso sia del tipo "path/%/%/feed" o "path/%/%/rss.xml", inserendo un % nel percorso per ogni filtro contestuale definito nella vista.
