PDF Generator (2.0.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: General
pt: Geral

en: Attach to
pt: Anexar a

en: About
pt: Sobre

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: PDF settings
pt: Configurações de PDF

en: Paper size
pt: Tamanho do papel

en: Displays
pt: Exibições

en: Multiple displays
pt: Múltiplos displays

en: Using the site name
pt: Usando o nome do site

en: Use the site name for the title
pt: Utilizar o nome do site para o título

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pt: O ícone do feed estará disponível apenas para os displays selecionados.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
pt: Essa view será exibida ao visitar este caminho em seu site. É recomendado que o caminho seja algo como "caminho/%/%/feed" ou "caminho/%/%/rss.xml", colocando um % no caminho para cada filtro contextual que você tenha definido na view.
