PDF Generator (2.0.6) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: General
ja: 全般

en: Inline CSS
ja: インラインCSS

en: Attach to
ja: 添付先

en: About
ja: アバウト

en: Landscape
ja: 風景

en: Portrait
ja: 顔写真

en: Displays
ja: ディスプレイ

en: Multiple displays
ja: 複数ディスプレイ

en: Using the site name
ja: サイト名を使用

en: Use the site name for the title
ja: サイト名をタイトルに使用

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ja: 選択したディスプレイでのみ、フィードアイコンを利用可能です。

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
ja: このビューはサイトのこのパスにアクセスすると表示されます。パスは「 path/%/%/feed 」や「 path/%/%/rss.xml 」のようなものにするのがおすすめです。ビューで定義した各コンテクスチュアルフィルターに対して % をひとつずつ入れましょう。
