Per User Block (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Core
oc: Còr

en: User
oc: Utilizaire

en: Block
oc: Blòt

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
oc: Permetre als utilizaires de personalizar la visibilitat d'aqueste blòt dins los paramètres del compte.

en: Customizable per user
oc: Personalizable per utilizaire

en: Not customizable
oc: Pas personalizable

en: Customizable, visible by default
oc: Personalizable, visible per defaut

en: Customizable, hidden by default
oc: Personalizable, amagat per defaut
