Per User Block (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Core
pl: Rdzeń

en: User
pl: Użytkownik

en: Block
pl: Blok

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pl: Zezwalaj użytkownikom na kontrolowanie wyświetlania tego bloku.

en: Customizable per user
pl: Konfigurowalne dla użytkownika

en: Not customizable
pl: Niekonfigurowalne

en: Customizable, visible by default
pl: Konfigurowalne, domyślnie widoczne

en: Customizable, hidden by default
pl: Konfigurowalne, domyślnie ukryte
