Per User Block (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Core
tr: Çekirdek

en: User
tr: Kullanıcı

en: Block
tr: Blok

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
tr: Kullanıcıların bu bloğun görünürlüğünü kendi hesap ayarlarından değiştirmelerine izin ver.

en: Customizable per user
tr: Kullanıcı başına özelleştirilebilir

en: Not customizable
tr: Özelleştirilemez

en: Customizable, visible by default
tr: Özelleştirilebilir, varsayılan olarak görünür

en: Customizable, hidden by default
tr: Özelleştirilebilir, varsayılan olarak gizli
