Per User Block (8.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Core
de: Kernsystem

en: User
de: Benutzer

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
de: Individuellen Benutzern erlauben, die Sichtbarkeit dieses Blocks in dessen Kontoeinstellungen zu ändern.

en: Customizable per user
de: Für jeden Benutzer einzeln anpassbar

en: Not customizable
de: Nicht anpassbar

en: Customizable, visible by default
de: Anpassbar, in der Voreinstellung sichtbar

en: Customizable, hidden by default
de: Anpassbar, in der Voreinstellung ausgeblendet
