Per User Block (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Core
fa: هسته

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
fa: به کاربران خاص اجازه می‌دهد تا بتوانند قابلیت دید این بلوک را در تنظیمات حسابشان سفارشی کنند.

en: Customizable per user
fa: سفارشی براساس هر کاربر

en: Not customizable
fa: غیر قابل سفارشی نمودن

en: Customizable, visible by default
fa: سفارشی، به صورت پیش‌فرض قابل مشاهده

en: Customizable, hidden by default
fa: سفارشی، به صورت پیش‌فرض پنهان
