Per User Block (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Core
ja: コア

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ja: 各ユーザーごとのアカウント設定で、このブロックの表示をカスタマイズできるかどうかの指定をしてください。

en: Customizable per user
ja: ユーザーごとにカスタマイズ可能

en: Not customizable
ja: カスタマイズ不可

en: Customizable, visible by default
ja: カスタマイズ可能。デフォルトで表示

en: Customizable, hidden by default
ja: カスタマイズ可能。デフォルトでは隠す
