Per User Block (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pt: Permite que um usuário mude a exibição dos blocos nas suas configurações pessoais.

en: Customizable per user
pt: Customizável por usuário

en: Not customizable
pt: Não é personalizável

en: Customizable, visible by default
pt: Personalizável, visível por padrão

en: Customizable, hidden by default
pt: Personalizável, oculto por padrão
