Per User Block (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (6 entries)

en: Core
es: Núcleo

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
es: Permitir a usuarios individuales personalizar la visibilidad de este bloque en las opciones de su cuenta de usuario.

en: Customizable per user
es: Personalizable por usuario

en: Not customizable
es: No personalizable

en: Customizable, visible by default
es: Personalizable, visible de forma predeterminada

en: Customizable, hidden by default
es: Personalizable, oculto de forma predeterminada
