Performance Budget (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Download
it: Scarica

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Average
it: Media

en: Performance
it: Prestazioni

en: Load
it: Carica

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: From:
it: Da:

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity ID
it: ID Entità

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
