Permalink Block (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Block settings
fa: تنظیمات بلوک

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Theme
fa: پوسته

en: Plugin
fa: افزونه

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Language code
fa: کد زبان

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها
