Permalink Block (8.x-1.0) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Block settings
te: బ్లాక్ అమరికలు

en: Weight
te: భారం

en: Link
te: లింకు

en: Region
te: ప్రాంతం

en: Display
te: చూపు

en: Theme
te: అలంకారం

en: Permalink
te: స్థిరలంకె

en: Language code
te: భాషా సంకేతం
