Permalink Block (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Block settings
hi: ब्लॉक सेटिंग

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Theme
hi: थीम

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Visibility Conditions
hi: दृश्यता की स्थिति

en: Visibility Condition
hi: दृश्यता स्थिति
