Permalink Block (8.x-1.1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Block settings
ur: بلاک کی ترتیبات

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Region
ur: علاقہ

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Dependencies
ur: احتیاجات
