Permissions Grid (2.0.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Content type
id: Jenis konten

en: Create
id: Buat

en: locked
id: terkunci

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Permission
id: Kewenangan

en: Profiles
id: Profil

en: Save permissions
id: Simpan kewenangan

en: edit role
id: edit pemeran
