Permissions Grid (2.0.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Create
it: Crea

en: Flag
it: Contrassegno

en: locked
it: bloccato

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permission
it: Permesso

en: Profiles
it: Profili

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: edit role
it: modifica ruolo
