Permission Matrix (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Group Name
de: Gruppenname

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Permission
de: Berechtigung

en: Save permissions
de: Berechtigungen speichern

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
