Permission UI (2.0.0) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Description
fa: توضیحات

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: N/A
fa: هیچ

en: Users
fa: کاربران

en: Operation
fa: عملکرد

en: Entity
fa: عنصر

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Permission
fa: مجوز

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: Add role
fa: افزودن نقش

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Entity type
fa: نوع عنصر
