Permission UI (2.0.0) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Utility
uk: Допоміжні

en: N/A
uk: Н/Д

en: Users
uk: Користувачі

en: Operation
uk: Дія

en: Entity
uk: Сутність

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Scope
uk: Область

en: Permission
uk: Повноваження

en: 1 user | @count users
uk[0]: @count користувач
uk[1]: @count користувача
uk[2]: @count користувачів

en: Add role
uk: Додати роль

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundles
uk: Пакети
