Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (13 entries)

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Name
bo: མིང

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Permissions
bo: སྤྱོད་དབང

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Add role
bo: འགན་ནུས་ཁ་སྣོན

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Bundles
bo: སྡེབ
