Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Users
nl: Gebruikers

en: Operation
nl: Bewerking

en: Entity
nl: Entiteit

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Scope
nl: Bereik

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: 1 user | @count users
nl[0]: 1 gebruiker
nl[1]: @count gebruikers

en: Add role
nl: Rol toevoegen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle type
nl: Bundeltype
