Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Name
pl: Nazwa

en: Utility
pl: Narzędzia

en: N/A
pl: niedostępne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Operation
pl: Czynność

en: Entity
pl: Encja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Scope
pl: Zasięg

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundles
pl: Zestawy
