Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Utility
da: anvendelighed

en: Users
da: Brugere

en: Operation
da: Handling

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Scope
da: Dækning

en: Permission
da: Tilladelse

en: 1 user | @count users
da[0]: 1 bruger
da[1]: @count brugere

en: Add role
da: Tilføj rolle

en: Machine name
da: Internt navn

en: Entity type
da: Entity-type
