Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Action
de: Aktion

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Utility
de: Werkzeug

en: N/A
de: n. v.

en: Users
de: Benutzer

en: Operation
de: Aktion

en: Entity
de: Entität

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Scope
de: Anwendungsbereich

en: Permission
de: Berechtigung

en: 1 user | @count users
de[0]: 1 Benutzer
de[1]: @count Benutzer

en: Add role
de: Rolle hinzufügen

en: Machine name
de: Systemname

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Edit permission
de: Berechtigung bearbeiten

en: Add permission
de: Berechtigung hinzufügen

en: Bundle type
de: Subtyp
