Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (11 entries)

en: Description
eo: Priskribo

en: Action
eo: Ago

en: Edit
eo: Redaktu

en: Name
eo: Nomo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Operation
eo: Operacio

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Permission
eo: Permeso

en: 1 user | @count users
eo[0]: 1 uzanto
eo[1]: @count uzantoj

en: Add role
eo: Aldonu rolon

en: Entity type
eo: Speco de ento
