Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: Description
ku: دەربارە

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: N/A
ku: نییە

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Operation
ku: کردار

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: 1 user | @count users
ku[0]: 1 بەکارهێنەر
ku[1]: @count بەکارهێنەر

en: Add role
ku: ڕۆڵێکی نوێ زیادبکە
