Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Users
oc: Utilizaires

en: Operation
oc: Operacion

en: Entity
oc: Entitat

en: Permission
oc: Dreit

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Add role
oc: Apondre un ròtle

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundles
oc: Paquets
