Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (13 entries)

en: Description
vi: Mô tả

en: Action
vi: Thao tác

en: Edit
vi: Sửa

en: Name
vi: Tên

en: Utility
vi: Tiện ích

en: Users
vi: Người dùng

en: Operation
vi: Thao tác

en: Permissions
vi: Quyền

en: Scope
vi: Phạm vi

en: Permission
vi: Quyền

en: 1 user | @count users
vi[0]: @count thành viên

en: Add role
vi: Tạo vai trò

en: Machine name
vi: Tên nội bộ
