persian_date (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Select list
da: Valgliste

en: 1 minute
da: 1 minut

en: About
da: Om

en: Date and time
da: Dato og tid

en: 5 minute
da: 5 minutter

en: 15 minute
da: 15 minutter

en: Time increments
da: Tidsintervaller

en: 10 minute
da: 10 minutter

en: 30 minute
da: 30 minutter

en: Date part order
da: Rækkefølge af datoelementer

en: Month/Day/Year
da: Måned/Dag/År

en: Day/Month/Year
da: Dag/Måned/År

en: Year/Month/Day
da: År/Måned/Dag

en: Time type
da: Tidstype

en: 24 hour time
da: 24 timer

en: 12 hour time
da: 12 timer

en: 0 seconds
da: 0 sekunder

en: Date part order: @order
da: Rækkefølge af datoelementer: @order

en: Time type: @time_type
da: Tidstype: @time_type

en: Time increments: @increment
da: Tidsintervaller: @increment
