persian_date (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: About
hu: Leírás

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: Time increments
hu: Időközök

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: Date part order
hu: Dátumrészek sorrendje

en: Month/Day/Year
hu: Hónap/Nap/Év

en: Day/Month/Year
hu: Nap/Hónap/Év

en: Year/Month/Day
hu: Év/Hónap/Nap

en: Time type
hu: Időtípus

en: 24 hour time
hu: 24 órás

en: 12 hour time
hu: 12 órás

en: 0 seconds
hu: 0 másodperc

en: Date part order: @order
hu: Dátumrészek sorrendje: @order

en: Time type: @time_type
hu: Idő típus: @time_type

en: Time increments: @increment
hu: Időközök: @increment
