persian_date (8.x-3.0) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Year
hr: Godina

en: Month
hr: Mjesec

en: Day
hr: Dan

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: About
hr: Opis

en: Date and time
hr: Datum i vrijeme
