persian_date (8.x-3.0) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Year
sv: År

en: Month
sv: Månad

en: Day
sv: Dag

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: Second
sv: Sekund

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: 1 minute
sv: 1 minut

en: About
sv: Om

en: Date and time
sv: Datum och tid

[ctx: ampm]
en: am
sv: förmiddag

[ctx: ampm]
en: pm
sv: eftermiddag

en: 5 minute
sv: 5 minuter

en: 15 minute
sv: 15 minuter

en: Time increments
sv: Tidssteg

en: 10 minute
sv: 10 minuter

en: 30 minute
sv: 30 minuter

en: AM/PM
sv: f.m/e.m

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
sv: Format: %format. Lämna tomt för att använda tiden när formuläret skickades in.

en: Date part order
sv: Ordningsdel för datum

en: Month/Day/Year
sv: månad/dag/år

en: Day/Month/Year
sv: dag/månad/år

en: Year/Month/Day
sv: år/månad/dag

en: Time type
sv: Typ av tid

en: 24 hour time
sv: 24-timmarstid

en: 12 hour time
sv: 12-timmarstid

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
sv: sön

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
sv: mån

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
sv: tis

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
sv: ons

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
sv: tor

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
sv: fre

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
sv: lör

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
sv: sö

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
sv: må

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
sv: ti

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
sv: on

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
sv: to

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
sv: fr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
sv: lö

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
sv: O

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
sv: L

en: Datetime Timestamp
sv: Tidsstämpel för tidsdatum

en: Selected combination of day and month is not valid.
sv: Vald kombination av dag och månad är inte giltig.
