Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.10) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Year
fa: سال

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Second
fa: ثانیه

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: About
fa: درباره

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

[ctx: ampm]
en: am
fa: ق.ظ

[ctx: ampm]
en: pm
fa: ب.ظ

en: 5 minute
fa: 5 دقیقه

en: 15 minute
fa: 15 دقیقه

en: Time increments
fa: گام‌های افزایش زمان

en: 10 minute
fa: 10 دقیقه

en: 30 minute
fa: 30 دقیقه

en: AM/PM
fa: ق.ظ/ب.ظ
