Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.10) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Year
mr: वर्ष

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस
