Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.11) - en to bo translation catalogue (16 entries)

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Year
bo: ལོ

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: Day
bo: ཉིན

en: Hour
bo: ཆུ་ཚོད

en: Minute
bo: སྐར་མ

en: Second
bo: གཉིས་པ

en: Select list
bo: མིང་ཐོ་གདམ་པ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Date and time
bo: དུས་ཚོད་དང་ཟླ་ཚེས
