Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.12) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Year
is: Ár

en: Month
is: Mánuður

en: Day
is: Dagur

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Second
is: Sekúnda

en: 1 minute
is: 1 mínúta

en: About
is: Um

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

[ctx: ampm]
en: am
is: f.h.

[ctx: ampm]
en: pm
is: e.h.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
is: Þri

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
is: Mið

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
is: Fim

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
is: Fös

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
is: Lau

en: Selected combination of day and month is not valid.
is: Valin samsetning á degi og mánuði er ekki rétt.
