Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.14) - en to ne translation catalogue (11 entries)

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Year
ne: वर्ष

en: Month
ne: महिना

en: Day
ne: दिन

en: Date and time
ne: मिति र समय
