Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.15) - en to lt translation catalogue (38 entries)

en: Sunday
lt: Sekmadienis

en: Monday
lt: Pirmadienis

en: Tuesday
lt: Antradienis

en: Wednesday
lt: Trečiadienis

en: Thursday
lt: Ketvirtadienis

en: Friday
lt: Penktadienis

en: Saturday
lt: Šeštadienis

en: Year
lt: Metai

en: Month
lt: Mėnesis

en: Day
lt: Diena

en: Hour
lt: Valanda

en: Minute
lt: Minutė

en: Second
lt: Sekundė

en: Select list
lt: Pasirenkamas sąrašas

en: 1 minute
lt: 1 minutė

en: About
lt: Apie

en: Date and time
lt: Data ir laikas

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
lt: Formatas: %format. Palikite tuščia jei norite, kad būtų naudojamas pateikimo laikas.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
lt: Sk

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
lt: Pr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
lt: An

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
lt: Tr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
lt: Kt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
lt: Pn

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
lt: Št

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
lt: Sk

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
lt: Pr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
lt: An

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
lt: Tr

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
lt: Kt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
lt: Pn

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
lt: Št

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
lt: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
lt: A

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
lt: T

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
lt: K

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
lt: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
lt: Š
