Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.2) - en to sr translation catalogue (38 entries)

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Year
sr: Година

en: Month
sr: Месец

en: Day
sr: Дан

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: Second
sr: Секунда

en: Date and time
sr: Датум и време

[ctx: ampm]
en: am
sr: пре подне

[ctx: ampm]
en: pm
sr: по подне

en: AM/PM
sr: пре подне/по подне

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
sr: Нед

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
sr: Пон

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
sr: Уто

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
sr: Сре

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
sr: Чет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
sr: Пет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
sr: Суб

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
sr: Нед

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
sr: Пон

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
sr: Уто

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
sr: Сре

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
sr: Чет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
sr: Пет

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
sr: Суб

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
sr: Н

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
sr: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
sr: У

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
sr: С

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
sr: Ч

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
sr: П

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
sr: С
