Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.9) - en to dz translation catalogue (8 entries)

en: Sunday
dz: ཟླཝ།

en: Monday
dz: མིག་དམར།

en: Tuesday
dz: ལྷག་པ།

en: Wednesday
dz: ཕུརཔ།

en: Thursday
dz: པ་སངས།

en: Friday
dz: སྤེན་པ།

en: Saturday
dz: ཉིམ།

en: Date and time
dz: ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཡུན་
