Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.9) - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Year
nn: År

en: Month
nn: Månad

en: Day
nn: Dag

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Select list
nn: Listevalg

en: Date and time
nn: Dato og tid
