Persian Date for Drupal 8 (8.x-4.1) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Year
bn: বছর

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়
