Personal ID (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Value
de: Wert

en: Textfield
de: Textfeld

en: Plain text
de: Unformatierter Text

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Default value
de: Standardwert

en: Case sensitive
de: Groß- und Kleinschreibung berücksichtigen

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Field types
de: Feldtypen

en: String settings
de: Zeichenketteneinstellungen

en: Contains US ASCII characters only
de: Enthält nur US-ASCII-Zeichen
