Personal ID (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Value
hi: मान

en: Text
hi: लेख

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Case sensitive
hi: अक्षर संवेदनशील

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: String settings
hi: स्ट्रिंग व्यवस्था

en: Contains US ASCII characters only
hi: केवल यू.स असकी अक्षर  धारण करता है
