Personal ID (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Text
id: Teks

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: String settings
id: Pengaturan string

en: Contains US ASCII characters only
id: Berisi karakter US ASCII saja
