Personal ID (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Text
pt: Texto

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: String settings
pt: Definições de expressão

en: Contains US ASCII characters only
pt: Contém apenas carateres US ASCII
